JUURERAVI
Mis on juureravi?
Juureravi ehk endodontia on hambaravi valdkond, mis tegeleb hamba pehme koe (närvid, veresooned ja sidekude) ja juuretipu piirkonna haiguste diagnoosimise, ravi ja ennetamisega. Tänu juureravile on võimalik säilitada hammas, mis haiguse süvenedes tuleks muidu eemaldada.
Juureravi eesmärgiks on juurekanalisüsteemi puhastamine põletikulisest koest ja mikroobidest, juurekanalite täitmine ja võimalikult tihedalt sulgemine, et vältida põletiku kordumist.
Juureravi teostatakse hammastele, mis on kahjustunud sügava kaariese, hambanärvipõletiku, hamba juuretipupõletiku ja/või trauma tõttu. Ravi järgselt vajab hammas taastamist täidise või krooniga, et hammas saaks oma funktsiooni suuõõnes edasi täita.
Millal on juureravi vaja?
Juureravi on vajalik, kui hambapulp on pöördumatult kahjustunud.
Järgnevalt toome välja enam levinud sümptomid:
- hammas on väga tundlik külmade-kuumade ja magusate söökide/jookide suhtes,
- hammas on hammustamisel hell,
- hammas on oma värvi muutnud,
- esineb erineva tugevusega hambavalu ja
- pehmed koed on hamba piirkonnas paistes.
Kroonilise põletikuga hammas võib olla ka täielikult ilma sümptomiteta ning selle diagnoosimiseks tehakse hammaste kontrolli käigus panoraamülesvõte.
Juureravi protseduur
Juureravi visiidid sisaldavad:
- röntgenülesvõtteid,
- diagnoosi,
- raviplaani koostamist,
- kanaliruumi töötlemist ja täitmist,
- lõplikku või ajutist täidist ja
- vajadusel kroonimist.
Pärast protseduuri on vajalik juureravitud hammaste jälgimine. Soovituslik on pöörduda juureravi teostamise järgselt hambaarsti vastuvõtule hamba kontrolliks 4-6 kuu, 1 aasta ja edasi iga 2 aasta möödudes, vajadusel varem.
Ravivisiitide arv ja maksumus sõltuvad konkreetsest hambast ning sellest, kas tegemist on esmase või ümberraviga. Tagumiste hammaste ravi on anatoomiliselt keerukam, mistõttu on ka nende ravi kulukam. Oluline on meeles pidada, et kõikidel hammastel pole võimalik juureravi teostada.
Meie kliinikus teostab keerulisemad juureravid mikroskoobiga Dr. Anna Firsova.