Regulaarne hammaste puhastuses käimine hoiab suutervise korras ning ennetab tulevikus hammastega seotud probleeme. Protseduuri käigus eemaldatakse hambakivi, -katt ja -pigment, mida igapäevase hambapesuga ei ole võimalik kätte saada. Siiski tuleb hea suutervise nimel kinni hoida heast hambapesurutiinist, mille tulemusena saab hambaid pikemalt tervete ja puhastena hoida.

Hammaste puhastamine on väga oluline ka breketikandjale
Hammaste puhastus on oluline ka breketikandjale.

Miks on oluline regulaarselt hammastele soodapesu teha?

Regulaarne suuhügienisti külastamine ennetab ja pidurdab erinevaid haigusi, nagu igemepõletik, parodontiit ja kaaries. Nii hoiad ära ka hambaaukude ja hambakivi teket. Kui alustada regulaarse soodapesuga juba varases eas, püsivad hambad tervena ka 90-aastaselt. Seega on korrapärane professionaalne hammaste puhastus hügienisti juures väga oluline. Soovitame soodapesu teha kaks korda aastas, kuna selle mõju hammaste värvile ja tervisele kestab umbes kuus kuud.

Protseduuri käik

Professionaalse hammaste puhastuse käigus eemaldatakse hammaste pinnalt katt ja pigment, mis tekivad paratamatult süües ja juues (vein, mustikad, tee, kohv jne). Protseduuri käigus puhastatakse ka kuni 4 mm sügavused igemetaskud ja poleeritakse hambad.

Kui patsiendil esineb hambakivi, siis see eemaldatakse. Nii tagatakse täiesti puhas suu ning luuakse mikroobide pesitsemiseks ja paljunemiseks ebasoodsad tingimused. Selle tulemusel paraneb hingeõhk ja taastub hammaste loomulik värv (hambad võivad muutuda tooni võrra heledamaks).

Kasutame Virmalise Hambakliinikus AIRFLOW ja AquaCare hammaste puhastamise tehnoloogiat, mis ei kahjusta hambapinda ega igemeid. Protseduur kestab kuni üks tund.

Millega arvestada pärast hammaste puhastust?

Et pikendada soodapesu toimet, soovitame:

  • 2–3 tunni jooksul vältida suitsetamist ning värvipigmente sisaldavate toitude ja jookide tarbimist (vein, mustikad, tee, kohv jne), kuna kaitsva süljekihi taastumine võtab aega 2–3 tundi ja enne selle aja möödumist võivad hambad kergemini määrduda. Pärast puhastust võivad igemed veritseda ja igemete tundlikkus võib kesta paar päeva;
  • puhastada hambaid 2 korda päevas;
  • kasutada regulaarselt hambaniiti, irrigaatorit või hambavaheharjakesi;
  • mitte liialdada ka edaspidi värvipigmente sisaldavate jookide ja söökide ning suitsetamisega;
  • hoida toidukordade vahel 2–3 tundi pausi, et hammaste kaitsekiht saaks pärast söömisest tulenevat happerünnakut taastuda.
  • Poole aasta pärast tule uuesti hammaste puhastusse, kuna selle mõju hammaste värvile ja tervisele kestab umbes kuus kuud.

Virmalise Hambakliinikus teevad soodapesu protseduuri suuhügienist Renata Rubliauskaite ning hambaarst dr Mia Henriette Riismaa.

Suuhügienist Virmalise Hambakliinikus
Hügienist Renata Rubliauskaite

Hei! Kuidas Sul läheb? Kuidas on lood Sinu igemetega? Kas hoolitsed oma hammaste ja igemete eest regulaarselt?

Olen professionaalne suuhügienist, kellel on enam kui 14-aastane kogemus. Õppisin 4 aastat Leedu ülikoolis, et saada suuhügienisti bakalaureusekraad. Selgitan hea meelega kõike hammaste ja igemete hooldamise kohta ning aitan valida just Sulle sobivad suuhooldustooted.

Õnnelikud inimesed teevad maailma õnnelikuks paigaks. Ja Sinu õnnelik naeratus teeb minu südame õnnelikuks.

Suhtluskeel inglise/vene

Hambaarst Mia Virmalise Hambakliinikus
Dr. Mia Henriette Riisma

Parim tunne minu jaoks on, kui lahkud visiidilt hea tundega, olgu selle põhjuseks edukas ravi, särav naeratus peale valgendust või kindlustunne, et hammastega on kõik korras. 

Lisaks hammaste tervisele tuleb hoolitseda ka hammast toetava parodondi eest – selleks tuleb käia regulaarselt hammaste puhastuses. Nii sub- kui ka supragingivaalse kivi eemaldamine on äärmiselt tähtis, et hoida hammast toetav kude põletikuvaba. See on minu arvates oluline, sest leian, et tegemist on suuõõne hea tervise alusega. 

Enne ravi alustamist küsin alati Sinu murede ning ootuste kohta, et luua hea kontakt ja pingevaba õhkkond, ning protseduure läbi viies pööran alati tähelepanu sellele, et Sul oleks võimalikult mugav.

Hind ja mida selle eest saad

Professionaalse hammaste puhastuse hind on 95-145€ sõltuvalt sellest, kui palju hambad puhastust vajavad.

Tulemuseks on super puhas tunne suus, parem hingeõhk ning heledamad säravamad tervemad hambad. Hammaste puhastuses käimisega ennetad hambaprobleemide teket ning annad võimaluse oma hammastel olla koos Sinuga ka kuni 90-aastaseks või vanemaks saamiseni.

BRONEERI AEG

Virmalise Hambakliinik administraator

Katrin Niine

Administraator
+372 5309 9803
info@virmalisehk.ee