Hammaste valgendamise kaudu on võimalik saavutada märkimisväärne ja kiire valgendamisefekt, mis võib sõltuvalt valitud meetodist kesta kuni kaks aastat. Protseduuri käigus kantakse hammastele valgendav geel, mis tekitab keemilise reaktsiooni tulemusena valgendava efekti. Protseduuri saab teostada nii kodustes tingimustes kui ka hambakliinikus. Pakume BlancOne Led hammaste kabinetivalgendust ning Opalescence koduvalgendussüsteemi.

Hammaste valgendamisega saad mitu tooni valgemad hambad.

Mida tuleb teada enne hammaste valgendamist?

Enne valgendamist tuleb konsulteerida hambaarstiga, kes aitab Sul leida Sulle parima valgendussüsteemi ning teeb kindlaks hammaste ja igemete terviseseisundi, et välistada vastunäidustusi ja võimalikke kõrvaltoimed.

Enne hammaste valgendamist on vaja käia professionaalses hammaste puhastuses, mille tulemusena eemaldatakse hambakivi ja -katt, mis tagab kogu hammaste pinnale ühtlase valge tulemuse.

Pea meeles:

  • Valgendusgeelid ei muuda kroonide ja täidiste, samuti surnud hamba värvi. Seetõttu soovitame valgendust teha enne kroonide või täidiste paigaldamist.
  • Kõigi inimeste hambad ei värvu ühtemoodi valgeks. Tulemus sõltub hammaste struktuurist.
  • Valgendus ei ole soovitatav alaealistele lastele, rasedatele ja imetavatele emadele.
  • Pärast valgendust võib esineda hammaste tundlikkust ja igemete ärritust, kuid need kaovad üldjuhul paari päevaga. Tundlikkuse vähendamiseks võib kasutada spetsiaalseid hambapastasid.
  • Valgendamist tehakse tavaliselt 20le nähtavale hambale.

Millega arvestada pärast hammaste valgendamist?

Et pikendada valgenduse toimet, soovitame:

  • 24 tunni jooksul vältida suitsetamist ning värvipigmente sisaldavate toitude ja jookide tarbimist (vein, mustikad, tee, kohv jne), kuna sel ajal võivad hambad kergemini määrduda;
  • puhastada hambaid 2 korda päevas;
  • kasutada regulaarselt hambaniiti, irrigaatorit või hambavaheharjakesi;
  • mitte liialdada ka edaspidi värvipigmente sisaldavate jookide ja söökide ning suitsetamisega.

Hammaste valgendamine kliinikus

Kasutame kliinikus hambavalgendussüsteemi BlancOne, mis on välja töötatud Itaalias koostöös teadlastega pea 15-aastase uurimustöö tulemusena. Kasutame seda süsteemi ainult hambakliinikus kohapeal.

Enne protseduuri

Enne protseduuri on vajalik käia hammaste professionaalses puhastuses, mida võib teha ka vahetult enne hammaste valgendamist – sellisel juhul kestab visiit 2 tundi. Puhastus on vajalik, et eemaldada hambakatt ja -kivi, et tagada ühtlaselt valge tulemus.

Protseduuri käik

Protseduuri käigus kantakse hammastele valgendusgeel, mis spetsiaalse koostise ja sinise LED-valguse tulemusena muudab hambad heledamaks ja säravamaks. Geeli hoitakse hammastel 8-10 minutit, seejärel hambad puhastatakse. Protsessi korratakse 3-4 korda sõltuvalt soovitud tulemusest.

Tavaliselt möödub protseduur valutult, kuid mõningatel juhtudel võivad hambad protseduuri ajal ja pärast seda olla tavalisest tundlikumad. Kui tunned, et hambad muutuvad valgenduse ajal liiga tundlikuks, siis anna sellest märku protseduuri tegevale hügienistile/hambaarstile, kes saab valgenduse tugevust reguleerida.

Protseduur kestab maksimaalselt 1 tund.

Sinu hambad teevad valgeks suuhügienist Renata Rubliauskaite ja hambaarst dr Mia Henriette Riismaa.

Suuhügienist Virmalise Hambakliinikus
Hügienist Renata Rubliauskaite

Hei! Kuidas Sul läheb? Kuidas on lood Sinu igemetega? Kas hoolitsed oma hammaste ja igemete eest regulaarselt?

Olen professionaalne suuhügienist, kellel on enam kui 14-aastane kogemus. Õppisin 4 aastat Leedu ülikoolis, et saada suuhügienisti bakalaureusekraad. Selgitan hea meelega kõike hammaste ja igemete hooldamise kohta ning aitan valida just Sulle sobivad suuhooldustooted.

Õnnelikud inimesed teevad maailma õnnelikuks paigaks. Ja Sinu õnnelik naeratus teeb minu südame õnnelikuks.

Suhtluskeel inglise/vene

Hambaarst Mia Virmalise Hambakliinikus
Dr. Mia Henriette Riisma

Parim tunne minu jaoks on, kui lahkud visiidilt hea tundega, olgu selle põhjuseks edukas ravi, särav naeratus peale valgendust või kindlustunne, et hammastega on kõik korras.

Lisaks hammaste tervisele tuleb hoolitseda ka hammast toetava parodondi eest – selleks tuleb käia regulaarselt hammaste puhastuses. Nii sub- kui ka supragingivaalse kivi eemaldamine on äärmiselt tähtis, et hoida hammast toetav kude põletikuvaba. See on minu arvates oluline, sest leian, et tegemist on suuõõne hea tervise alusega.

Enne ravi alustamist küsin alati Sinu murede ning ootuste kohta, et luua hea kontakt ja pingevaba õhkkond, ning protseduure läbi viies pööran alati tähelepanu sellele, et Sul oleks võimalikult mugav.

Hind ja selle tulemus

Hammaste valgendamise hind: 175 €

Valgendus koos hammaste puhastusega: 250-300 €

Tulemuseks on särav-valged hambad, mis hea suuhügieeni korral võivad kesta mitu aastat.

Enne
Pärast

Hammaste valgendamine kodus

Pakume koduseks kasutamiseks Opalescence’i valgendussüsteemi, mis hea alternatiiv kliinikus tehtavale valgendusele. Selle süsteemi eelis on odavam hind, kuna protseduuri jaoks spetsiaalselt patsiendi hammastele loodud valgenduskapesid saab kasutada korduvalt. Koduse valgendamissüsteemi kasutamist selgitab suuhügienist.

Enne protseduuri

Enne protseduuri algust on vaja käia hammaste professionaalses puhastuses, et eemaldada hambakivi ja -katt, et tagada ühtlane tulemus.

Protseduuri käik

Esmalt võtab suuhügienist hammastest jäljendid, mille põhjal valmistatakse individuaalsed valgenduskaped, mis sobituvad täpselt Sinu hammastega. Kui kaped on kohale jõudnud, tuleb neisse kord päevas kanda õhuke kiht valgendusgeeli ja neid suus hoida 4-6 tundi. Jätka valgendamist vastavalt suuhügienisti soovitustele seni, kuni oled saavutanud soovitud tulemuse – tavaliselt võtab see aega kaks kuni 10 päeva.

NB! Järgi alati suuhügienisti juhiseid ja ära ületa soovitatud kasutusaega ja -sagedust, et vältida võimalikke kõrvaltoimeid ja hammaste kahjustusi.

Koduse valgendamise protseduuri juhendamisega on Sulle abiks suuhügienist Renata Rubliauskaite.

Suuhügienist Virmalise Hambakliinikus
Hügienist Renata Rubliauskaite

Hind ja selle tulemus

Jäljendi tegemine ja kaped: 150 €

Valgendav geel: 25 €/tuub

Tulemuseks on särav-valged hambad, mis hea suuhügieeni korral võivad kesta mitu aastat.

BRONEERI AEG

Virmalise Hambakliinik administraator

Katrin Niine

Administraator
+372 5309 9803
info@virmalisehk.ee