Laste hambaravi sisaldab kõiki teenuseid, mis on vajalikud laste hammaste ja igemete tervena hoidmiseks. Alates esimestest piimahammastest ja jäävhammaste tulekust kuni täisealiseks saamiseni on meie eesmärk ennetada hambahaiguste teket, jälgida laste hambumuse kujunemist ning kujundada lapses terved harjumused hammaste õigeks hooldamiseks, mis tagab terved hambad elu lõpuni.

Laste hambaravi teenused

Esimesed visiidid ja nõustamine

Esimest korda tuleks hambaarsti külastada, kui laps on 1,5-2-aastane, mil esimesed või kõik piimahambad on suhu lõikunud. Parim aeg selleks on enne esimesi hambaauke. Visiidi eesmärk on eelkõige lapsele hambaravikabineti ja hambaarsti tutvustamine, lapse suu tervise hindamine ning vanemate juhendamine õiges suuhügieenis.

Hammaste kontroll ja puhastamine

Soovitame hammaste kontrollis ja professionaalses puhastuses käia vähemalt kaks korda aastas. Regulaarne kontroll võimaldab avastada ja ravida probleeme varakult ning professionaalne hammaste puhastamine aitab eemaldada hambakatu ja -kivi, mis võivad põhjustada igemehaigusi ja kaariest.

Kaariese ennetamine ja ravi

Kaariese ennetamiseks on esmaoluline jälgida lapse toitumisharjumusi, et ta toituks tervislikult ja väldiks suhkrurikaste toitude tarbimist, sest just suhkur tekitab hambaauke. Oluline on õpetada ka lapsele õiget hambahügieeni. Vajadusel teeme kaariese ennetamiseks flouriidiravi või ICON geelravi. Loe rohkem kaariese ravist.

Hambumuse hindamine ja ravi

Hindame lapse hammaste ja lõualuu arengut ning vajadusel suuname ortodondi vastuvõtule. Varajane ortodontiline hindamine ennetab keerulisemaid probleeme tulevikus.

Müofunktsionaalne teraapia

Müofunktsionaalne teraapia abil parandatakse näo-, suu- ja keelelihaste funktsioone, mis mõjutavad rääkimist, närimist, neelamist ja hingamist. Seda kasutatakse edukalt ka hambumuse parandamiseks ilma breketeid kasutamata.  Teraapiat viib läbi müufunktsionaalsed terapeudid dr. Mia Henriette Riismaa ja Liise Lukas.

Traumade ennetamine ja esmaabi

Anname nõu, kuidas ennetada hambatraumasid, näiteks sportides kanda hambakaitsmeid.

Hambatrauma puhul on väga oluline kiirelt ja õigesti tegutseda, et hammas päästa. Pakume kiireid juhiseid ja abi, et vähendada kahjustusi ja tagada parim võimalik tulemus. Helistada saab meie kliinikusse esmaspäevast reedeni 9:00-17:00. Loe lähemalt, mida teha hambatrauma puhul.

Rõõmus poisslaps hambaarsti juures

Pea meeles

  • Mida varem hambaprobleeme tuvastada ja ravida, seda lihtsam ja tõhusam on ravi.
  • Positiivne kogemus aitab vähendada ärevust tulevaste visiitide ees ja motiveerib last regulaarselt hambaarsti juures käima.
  • Lapsevanemal on oluline roll toetada ja julgustada oma last hambaarsti juures käimisel.
  • Hambaarsti juures 2 korda aastas käimisel on oluline osa lapse suutervise pikaaegsel hoidmisel.

Hambaarstid, kes Sinu lapse hammaste eest hoolitsevad

Hinnakiri

Kuni 19-aastaste laste hambaravi on tasuta.

BRONEERI AEG

Virmalise Hambakliinik administraator

Katrin Niine

Administraator
+372 5309 9803
info@virmalisehk.ee

Loe lisaks