Kuidas juureravi saab hamba päästa? 

Hammaste tervis on seotud üldise heaolu ja enesehinnanguga. Kui hammas teeb valu või sel esineb probleeme, kipub naeratamise sagedus vähenema. Ilus naeratus on aga enesekindluse võti. Tänu juureravile kaob valu ning taastub hamba funktsionaalsus ning ilu. Mis kõige parem – oma hambad on sinuga kaasas terve sinu elu jooksul.

Millal võib kahtlustada juureravi vajalikkust?

Juureravi võib osutuda vajalikuks, kui…

     

    • hammas on väga tundlik külmade-kuumade ja magusate söökide/jookide suhtes,
    • hammas on hammustamisel hell,
    • hammas on oma värvi muutnud,
    • esineb erineva tugevusega hambavalu ja
    • pehmed koed on hamba piirkonnas paistes.

     

    Tuleb ette ka olukordi, mille puhul hambasse tekkinud põletik ei anna valuga märku. Sellisel juhul on tegu kroonilise põletikuga, mille õigeaegset ravi on aga lihtne maha magada, sest valu puudumise tõttu ei oska me probleemi kahtlustada. Õnneks avastame sellised hambaaugud regulaarse hammaste kontrolli käigus.

    Miks on oluline hammast juureravida?

    Kui hambaauguga kaasneb mikroobide levik hamba sisemistesse kudedesse ja juurekanalite süsteemi, tekib seal põletik. Kui jätta see tähelepanuta, siis selle ulatus süveneb. Väga ulatusliku põletiku ravimata jätmine võib põhjustada hamba täieliku hävimise ja tekitada lõualuus muutusi. Halvimal juhul levib põletik märkamatult hammastest mujale kehasse, ohustades tervist. Õnneks saab õigeaegse hambaaukude ravi ja kvaliteetse juureravi abil seda kõike ära hoida.

    Juureravi eesmärk on eemaldada kahjustatud hambakude, puhastada ning desinfitseerida hamba juurekanal, et vältida põletiku edasi kandumist. Seejärel täidetakse juurekanal spetsiaalse ainega ning hambale asetatakse täidis või kroon. Õigeaegse diagnoosi ja kvaliteetse juureravi abil on võimalik oma hambad päästa ning need pikaaegselt säilitada ilma, et peaks neid välja tõmbama ega asendama. Nii on võimalik säilitada oma hambaid terve elu jooksul. 

    Kurb hammas, kes on saanud kahjustada ja kes on põletikus. Kõrval röömus hammas, kes on terveks ravitud.

     

    Illustratsioon 1 Juureravi vajav hammas ja juureraviga päästetud hammas

    Enne juureraviga alustamist

    Enne juurereaviga alustamist on vajalik hambaarsti konsultatsioon. Kui hambaarst on kindlaks teinud juureravi vajalikkuse, teeb ta põhjaliku hamba seisundi hindamise. See hõlmab ka röntgenpildi tegemist, mis aitab põletikku tuvastada.

    Juureravi protseduur

    Et tagada mugavus kogu protseduuri vältel, tehakse kohalik tuimestus ja isoleeritakse hammas, et seda kuiva ja puhtana hoida.

    Seejärel avatakse hamba kroon, mis tagab ligipääsu juurekanalile ning eemaldatakse kahjustatud närvid ja veresooned. Juurekanal puhastatakse ja desinfitseeritakse hoolikalt, et eemaldada kõik infektsiooni allikad.

    Et ennetada põletiku taas teket ning säilitada hamba struktuur, täidetakse juurekanal spetsiaalse ainega ning paigaldatakse hambale ajutine või püsiv täidis. Et tagada ka juureravitud hamba esteetika ja funktsionaalsus, on soovitatav teostada hamba kroonimine.

    Pärast juureravi

    Pärast protseduuri on vajalik hoida head suuhügieeni, sest juureravi edukus sõltub suuresti hamba järelhooldusest. Oluline on jälgida hamba seisundit ning külastada regulaarselt hambaarsti. Soovituslik on pöörduda juureravi teostamise järgselt hambaarsti vastuvõtule hamba kontrolliks 4-6 kuu, 1 aasta ja edasi iga 2 aasta möödudes, vajadusel varem.

    Virmalise Hambakliinikus teostavad mikroskoobiga juureravi dr. Anna Firsova ja dr. Juri Beljakov.

    Juureravi hind jääb vahemikku 250-650 € sõltuvalt hamba anatoomilisest keerukusest.

    Broneeri aeg konsultatsioonile juba täna.

    Kui leidsid siit kasulikku infot, siis jaga seda ka oma sõpradega.

    Facebook
    Twitter
    LinkedIn