Nakata oma särava naeratusega ka teisi

On teada, et naeratus tekitab huvi ja on nakkav. Kuidas aga naeratada, kui hammaste olukord ei ole just kõige eeskujulikum? Järgnevalt toome välja, mida peaks vanuse kasvades hammaste kohta teadma, mida saad ise oma hammaste heaks ära teha ning kuidas saame meie kui kogenud hambaarstid sulle abiks olla. Viimasena toome välja, kuidas teistele eeskujuks olla.

Mida peaks vanuse kasvades hammaste kohta teadma?

Suuhügieenile tuleb vanuse kasvades üha suuremat tähelepanu pöörata, sest ajaga tõuseb oluliselt nii parodontiidi kui ka hammaste kaotuse risk. Seda põhjustavad kaasuvad haigused ning sülje puhastusvõime vähenemine ajas, mis suurendab kaariese riski. Seetõttu on eriti oluline lisaks igapäevasele heale suuhügieenile külastada ka igal aastal hambaarsti ja suuhügienisti, kes suudavad algstaadiumis probleeme märgata ja õigel ajal nende raviga alustada. Nii on võimalik oma hambaid säilitada ka saja-aastaselt.

Kui peaksid mingil põhjusel hamba kaotama, tuleks see esimesel võimalusel asendada, et olemasolevad ei satuks ülekoormusesse. Isegi, kui peaks juhtuma tõsisem olukord, suudab kaasaegne hambaravi taastada kogu hammaskonna.

Mida saad ise hammaste hoolduses ära teha?

Igapäevane õige suuhügieen vähendab oluliselt kaariese ning hambakivi tekke riski. Selleks saad teha järgmist:

  • Pese hambaid 2x päevas ning puhasta igal õhtul hambavahesid hambaniidi, hambavaheharjakeste või irrigaatoriga. Kui hambavahed jäävad tähelepanuta, jääb kuni 30% hammastest puhastamata.
  • Jäta söögikordade vahele vähemalt 2–3 tundi pausi, et hambad saaksid taastuda.
  • Toitu tervislikult ning piira suhkru, alkoholi ja suitsu tarbimist, et hoida hambad valgete ja tervetena.

Siiski tasub 2x aastas külastada suuhügienisti, kes puhastab hambad põhjalikult, eemaldades hambakivi, -katu ja pigmendi, mida kodustes tingimustes kätte ei ole võimalik saada. Selle tulemusena saavutad valgemad hambad ning eriti puhta tunde suus, mis omakorda ennetab hambaaukude, -kivi ja muude hammastega seotud haiguste teket.

Millal pöörduda hambaarsti juurde?

Hammaste säilitamise võti seisneb lisaks õigele suuhügieenile ka iga-aastases hambaarsti juures käimises, sest just tema võib avastada hammastega seotud probleemid juba varases staadiumis, mis võimaldab raviga koheselt algust teha.

Kui sul ei ole veel tekkinud harjumust igal aastal hambaarsti külastada, siis on just praegu õige aeg sellega algust teha. Broneeri aeg hambaarsti vastuvõtule juba täna ja saa teada, kui hästi on sinu hambad ajale vastu pidanud.

Pöördu kiiremas korras hambaarsti juurde, kui märkad veritsust, tunned valu, on juhtunud trauma või kui hambad, proteesid või implantaadid logisevad. Nii ei pea sa rohkem ebamugavustunnet tundma ja saad taas julgelt naeratada.

Kuidas saame sind aidata?

Enamikke  hammaste ja igemetega seotud haiguseid saab ennetada ja selleks on vaja  käia regulaarselt suuõõnt kontrollimas. Suurim muutus võrreldes eelmise sajandi hambaraviga lisaks tehnika ja materjalide paranemisele ongi just ennetus. 

Pakume kvaliteetset teenust mõistliku hinna eest ning võimaldame paindlikke makselahendusi: meil on  Tervisekassa leping ning võimalus tasuda ka järelmaksuga, et saaksid teha muretuma sammu säravama naeratuse poole. Meie kogenud hambaarstid, implantoloogid ja proteesiarstid leiavad igale suu tervisega seotud murele lahenduse ning, mis peamine, läheneme igaühe probleemile individuaalselt, mil arst, kes koostab raviplaani, jälgib hoolikalt ka selle täitmist. 

Eeskuju nii eakaaslastele kui ka noortele

Kui hambad on terved, saad oma enesekindla naeratusega olla eeskujuks nii eakaaslastele, lastele kui lastelastele. Jagades oma lähedastele suuhügieeni tarkusi, julgustad sa neid enda eest paremini hoolt kandma, et ka nemad võiksid kõrges eas sama julgelt naeratada. Üheskoos loome muutust, mis tagab parema tervise ning tervemad hambad kõigile!

Hammaste taastamise ja raviga on sulle abiks dr. Veera Laidvee, dr. Juri Beljakov, dr. Anna Firsova, dr. Jelena Rajapu  ja dr. Van Thai Nguyen. Professionaalset hammaste puhastust sinu särava naeratuse heaks teostab suuhügienist Renata Rubliauskaite.

Tule kontrolli ja loo muutus, millega nakatada ka teisi!

Kui leidsid siit kasulikku infot, siis jaga seda ka oma sõpradega.

Facebook
Twitter
LinkedIn