Lastepäev

Lastepäev Virmalise Hambakliinikus
Õnnelik hambahaldjas Virmalise Hambakliiniku lastepäeval

16. septembril toimus meie kliinikus traditsiooniks saanud lastepäev, mil terve päeva jooksul kontrollisid meie sõbralikud lastearstid laste hambaid, et näha ega Sööbik ja Pisik liiga ei ole teinud. 

Lisaks hammaste kontrollile said lapsed kuulata hambatarkusi, mida jagas kliinikus lastepäeva külastanud hambahaldjas, kes näitas, kuidas hambaid õigesti pesta. Iga laps sai õpitu kinnistada, kui pesi ise mängueesli hambad puhtaks. Lisaks said nad osaleda hambateemalises Kahoodis, et oma teadmised proovile panna. Igat väikest sõpra, kes end haris, ootas kingitus. Hambahaldjaga oli kaasas ebatavaline kaaslane, koer Johnny, kes andis lastele kindlustunnet hammaste kontrolliks.

Lastepäev on meie kliinikus iga aasta septembris korraldatav üritus, mille eesmärk on juba varakult õpetada lastele hambaarsti juures käimist, et tekitada positiivseid emotsioone ning ära hoida hambaarsti kartust. Seetõttu peame oluliseks külastada regulaarselt hambaarsti juba enne esimeste probleemide ilmnemist, et anda lapsele teadmine, et nii saab ära hoida hambaaukude teket ning teisi hammastega seotud probleeme. Kui lapsel vahetuvad hambad, jäävad uued hambad temaga terveks eluks.

Et hambad terve elu ka tervetena püsiksid, on vaja nende eest hoolitseda. Selleks tuleb pesta hambaid 2x päevas 2 minutit, kasutada hambaniiti, toituda tervislikult, jätta toidukordade vahele 3 tundi pausi, juua toidukordade vahel vett, külastada hambaarsti 1-2x aastas ning regulaarselt hügienisti, kes puhastab hambaid ka sealt, kuhu hari ei ulatu, eemaldades hambakatu ja -kivi. 

Virmalise Hambakliinik on Tervisekassa lepingupartner ning kuni 19aastastele lastele on hambaravi tasuta. Meie kliinikus kehtib visiiditasu 5€. Koostöös Suukooliga tegutseme selle nimel, et kasvatada laste teadmisi hammaste õigesti hooldamise kohta, et tagada enesekindel ilus naeratus kõrge eani. Terved hambad 75aastaselt on võimalikud! Seetõttu on oluline õpetada lastele õiget hambahügieeni ning olla neile eeskujuks.

Broneeri oma lapse aeg vastuvõtule, helistades +372 5309 9803 või kirjutades info@virmalisehk.ee.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Kui leidsid siit kasulikku infot, siis jaga seda ka oma sõpradega.

Facebook
Twitter
LinkedIn