Virmalise Hambakliiniku tiim osales Tipust topini 2023 teatejooksul
Virmalise Hambakliiniku tiim Tipust Topini jooksu finišis Foto: Aldis Toome

Virmalise Hambakliiniku tiim osales Tipust Topini 2023 teatejooksul, kus pandi oma meeskonnatöö proovile: väljas lõõskas päike, temperatuur ulatus 27. kraadini. Kahe päevaga läbiti 337 km, et jõuda Suurelt-Munamäelt Piritale. Jooks kulges läbi ilusate Eestimaa linnade, metsade ja heinamaade, kus õitsesid moonid ja rukkililled. Kuulda võis linnulaulu ning konnade krooksumist metsajärve kaldal.

Virmalise Hambakliiniku meeskonda esindas 10 liiget, kellest 5 olid sellel jooksul varasemalt osalenud ning kes andsid nõu esimest korda läbinutele. “Peab hoolega jälgima, et ei alustaks liiga kiiresti,” andis Liina nõu, kes osales jooksul neljandat korda, „aga peale päevast jooksu on öösel väga kerge joosta.“ Varem osalenutele tekitati põnevust sellega, et osa lõikusid oli muudetud ja tuli üllatusena, kui ei saanud enam tuttavat rada minna. 

Tipust Topini jooksul läbis iga osaleja kolm korda 8-16 km ning kogudistantsina 25-42 km. Jooksude vahele anti taastumiseks aega vähem kui 10 h. „Panin jalga uued tossud ja hetkega olid need kruusatolmu täis ning varsti olid jalad villis,“ nentis jooksul esimest korda osalenud Kristjan, kes soovitab edaspidi joosta sissekantud jalanõudega. „Kõige raskem oli Tartus, kui hoog oli sees ja pidi valgusfooride taga peatuma,“ rääkis teist aastat jooksul osalenud Raido. 

Õnneks andsid kaasvõitlejad vahepeal jääd kraesse ning juba mitmendat aastat järjest kostitas üks talupere jooksjaid värske arbuusiga. „Mis sa mökutad seal? Jooksma peab,“ tehti arbuusipeatuse üle nalja. Jahutust saadi Elva ja Äntu järves ning motivatsiooni hoidsid üleval üksteisele kaasaelamine ning teineteise toetamine. „Kuulsin kaugel nuttu ning lohutasin jooksjat, kes enam ei jaksanud,“ rääkis neljandat korda jooksul osalenud Veera.

Kolmanda jooksu ajaks oli vahele jäänud magamata öö, keha ja jalad olid kanged ja villis ning ees olid ootamas palav ilm ja pikemad distantsid. „Viimane etapp oli kruusateel oli tõeline katsumus,“ rääkis Liina. Jooksul esimest korda osalenud Anna, kelle eesmärk oli maratoni kilomeetrid täis saada, võttis osade tiimiliikmete, kelle jalad enam ei kandnud, viimased kilomeetrid enda kanda ning nii jõuti üheskoos võiduka finišini.

Kokkuvõttes raskustest hoolimata valdas kõiki hea tunne, et üheskoos jõuti finišisse ning esmakordselt osalenud olid oma eneseületuse üle uhked. Üheskoos jõuti arusaamani, et viimane distants võiks olla kõige lühem ning järgmiseks jooksuks tuleb hakata varem valmistuma. Võistluselt saadud emotsioonid tekitasid häid tundeid veel mitmeks nädalaks ning valutavad jalad ununesid kiiresti.

Tipust Topini teatejooksu eesmärgiks on inspireerida inimesi liikuma ja külastada joostes Eesti kaunimaid paiku. Seekord osales jooksul 100 tiimi ning starditi 5-liikmeliste gruppidena 12-minutiste vahedega: nõrgemad ees ja tugevamad taga, et tiimid lõpetaksid enam-vähem samal ajal. Virmalise Hambakliinik alustas jooksmist Suurelt-Munamäelt laupäeva hommikul kell 8:12 ja lõpetas pühapäeva õhtul kell 19:37 ehk kokku oldi rajal umbes 35,5 tundi.

Fotod Aldis Toome ja Timo Müürsepp

Kui leidsid siit kasulikku infot, siis jaga seda ka oma sõpradega.

Facebook
Twitter
LinkedIn